Son dakika… Meteoroloji yeni raporunu yayımladı! İstanbul için 11 kent için kritik uyarı

Yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun Kuzey ve Doğusu, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Karadeniz (Artvin hariç), Doğu Anadolu’nun güney ve batısı, Güney Doğu Anadolu (Kilis ve Gaziantep hariç) ile Erzurum ve Muş çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Trakya, İstanbul, Kocaeli, Bursa, Yalova, Balıkesir, Çanakkale, İzmir ve Manisa çevreleri ile Aydın’ın kıyı kesimleri ve Muğla’nın batı kıyı ilçelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

Meteoroloji’den alınan tahminlere göre, hava sıcaklıkları yağışlı hava ile birlikte biraz azalarak, yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek. Rüzgar, güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış anında kuvvetli esecek.

Akşam batı kesiminden Anadolu’ya geçen yağışlar Ankara dahil iç Anadolu ve Karadeniz de etkili olacak. Gece batıyı terk eden sağanak yarın doğuda etkisini artıracak. Yağış alan bölgelerde sıcaklık ise 4-5 derece düşecek ancak cuma günü tekrar yükselişe geçecek. İstanbul’da cumartesi günü sıcaklıkların 26 derecelere çıkması bekleniyor.

Bugün İstanbul ve İzmir aralıklı gök gürültülü sağanak yağışlı. Yağışların öğle saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor.

11 KENT İÇİN SARI ALARM

Meteoroloji İstanbul dahil Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Edirne, İzmir, Kırklareli, Kocaeli, Manisa, Tekirdağ, Yalova için bugün sarı alam verdi.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların öğle saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor) 19

İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların öğle saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor) 24

Adana: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28

Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, akşam ilk saatlerinde aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 22

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu 22

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 16

Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x