Bitcoin Duraksadı: ADA, SHIB ve Bu 7 Coin Sıçrama Yaptı!

Kripto piyasası alev alev yanıyor ve Bitcoin ve Cardano (ADA) liderliğini sürdürüyor. Bitcoin 62.000 doları aşarken ADA 24 saat içinde %12,5 artışla 0,7564 dolara yükseldi. Analistler ADA’nın muhtemelen 1 dolara ulaşması bekleniyor.

Cardano, kritik kilometre taşına ulaştı

Geçen hafta Cardano tarihi bir başarı elde etti: 10 milyonuncu blok. Bu dönüm noktası, blockchain’in istikrarlı büyümesinin ve teknolojik gücünün altını çiziyor. Cardano’nun benzersiz hisse kanıtı protokolü Ouroboros, yeni blokların oluşturulmasına olanak tanırken güvenlik ve verimlilik sağlar. Bu 10 milyon blok başarısı, protokolün gücünü ve istikrarını ifade ediyor.

Cardano’nun büyümesi, artan kullanıcı ilgisi ve katılımının bir yansıması olarak cüzdan oluşturmadaki artışla daha da güçleniyor. 1 milyar doları aşan Cardano Hazinesi, kendi kendini idame ettiren bir ekosistemi geliştirmedeki rolünü sağlamlaştırıyor. Zira bu merkezi olmayan yapı, ADA sahiplerine karar alma sürecini etkileme ve ağ içinde demokratik yönetimi teşvik etme yetkisi veriyor.

ADA’nın etkileyici fiyat artışına çeşitli faktörler katkıda bulunmakta. Bitcoin’in yeni zirvelere ulaşmasıyla birlikte kripto pazarındaki daha geniş ralli olumlu bir zemin oluşturuyor. Ek olarak, Cardano’nun 10 milyon blokluk kilometre taşı ve platformunda oluşturulan merkezi olmayan uygulamaların (dApps) artan popülaritesini de içeren son gelişmeleri yatırımcıların ilgisini çekiyor.

ADA’nın ötesinde yükselen coinler

Ralli sadece yerleşik oyuncularla sınırlı değil. Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) gibi meme coinler patlayıcı bir büyüme yaşıyor. Ethereum, BNB ve XRP ılımlı yükselişler kaydetti. Ancak Solana hafif düşüş yaşadı. Kriptokoin.com verilerine göre genel olarak işlem hacmi bir önceki güne göre düşüş gösterdi. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere Cardano %12’nin üzerinde yükselişle göze çarpan bir kazanç elde etti.

Dogecoin ve Shiba Inu gibi meme coinler de patladı. Özellikle Shiba Inu %57 oranında şaşırtıcı bir artış yaşadı. Pepe Coin ve Dogwifhat gibi yeni gelenler de kripto alanında meme kültürünün yükselişini gösteren etkileyici kazanımlar elde etti.

Bitcoin hakimiyeti devam ediyor

ADA gibi altcoinler dikkatleri üzerine çekerken, Bitcoin kripto para birimlerinin tartışmasız kralı olmaya devam ediyor. Hafif bir geri çekilmeye rağmen Bitcoin 62.000 doların üzerinde işlem görmeye devam ediyor ve bu da bir değer deposu ve enflasyona karşı potansiyel bir korunma aracı olarak kalıcı çekiciliğini gösteriyor.

Analistler ADA’nın geleceği konusunda temkinli bir iyimserlik içindeler. ADA’nın 1 dolara ulaştığı önceki boğa koşularıyla karşılaştırmalar bir umut ışığı sunmakta. Teknik göstergeler potansiyel bir yükseliş eğilimine işaret ediyor. Ayrıca bazı meraklılar ADA’nın yakın gelecekte daha da yüksek seviyelere ulaşabileceğine inanmakta. Ancak kripto para piyasası değişken olmaya devam ediyor. Ayrıca öngörülmez olaylar ADA’nın fiyat gidişatını etkiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x